Netto gazetki

Netto

Sieć Netto to supermarkety, które powoli rozgościły się na rynku. Radzą sobie raczej bez wielkich promocji, a ostatnio jedyny ruch wokół marki zrobił się po tym, jak właściciel tej sieci ogłosił przejęcie Tesco w Polsce. To jednak nie wpłynęło na klientów Netto, którzy dalej robią zakupy w swoich sklepach.

Nie do końca bez szans

W rankingach popularności supermarketów Netto jest daleko za Biedronką czy Lidlem. Inna sprawa, że nie może z nimi konkurować również liczbą otwartych sklepów, ale bardzo często za to te markety otwierane są w perspektywicznych miejscach, zanim jeszcze Biedronka i Lidl zdecydują się na wybudowanie swojej placówki po sąsiedzku. Najczęściej zresztą wtedy i tak nie są w stanie wygrać w tej lokalizacji z Netto. Wszystko dlatego, że żółto-czarna sieć oferuje ciekawy przekrój artykułów, które pozytywnie wyróżniają się jakością na tle dyskontów. Ceny bywają oczywiście dość różne, ale generalnie jest tanio, więc jest to sklep przyjazny klientom.

Przejrzyste gazetki, prosty sklep

Sporym atutem Netto jest przewidywalny i przestronny układ sklepów. Nie ma tu problemów z przejazdem wózkiem, bo na środku alejek nie stoją palety z produktami do rozpakowania. Czytelne są też gazetki reklamowe. Netto wydaje je po dwie, dzieląc ofertę na spożywczą (gazetka food) i przemysłową (gazetka nonfood). Takie rozwiązanie pozwala bardzo szybko znaleźć poszukiwane produkty bez konieczności – jak to bywa w innych sklepach – przedzierania się przez 5 różnych gazetek ułożonych w niemal losowy sposób.  Netto od czasu do czasu dodaje jedynie ulotki reklamowe do gazetek – pojedyncze lub podwójne strony z ofertami specjalnymi. Najczęściej jednak i one mieszczą się gdzieś w podstawowych gazetkach, więc mając tylko dwie gazetki (ważne przez tydzień), można już planować zakupy. Co równie ważne, gazetki są wydawane na dwa tygodnie – w każdej chwili można sprawdzić gazetkę na obecny tydzień i na kolejny. Promocje z tej następnej jeszcze nie są dostępne, ale już można planować zakupy. To wysoko oceniane rozwiązanie, ponieważ dzięki temu promocje nie są zaskoczeniem. Mówi się, że klienci lubią niespodzianki, ale to nie do końca tak: na niektóre wydatki, szczególnie te większe, trzeba się przecież finansowo przygotować.

Warto czasem zmienić sklep

Jeśli nie dostajesz gazetek z Netto do skrzynki, to warto przejrzeć ich wersję online, ponieważ prawdopodobnie nie masz daleko do tego sklepu, a niektóre z dostępnych tu ofert naprawdę uzasadniają podjęcie wycieczki na zakupy gdzieś indziej, niż robisz je normalnie. Zresztą asortyment w Netto jest bardzo ciekawy i bez promocji, więc generalnie warto rozważyć zajrzenie do tego sklepu od czasu do czasu.

Wybierz sklep