ABC gazetki

ABC

ABC to sieć niedużych sklepików osiedlowych, która ma sporo placówek również w małych miasteczkach, na przedmieściach i na wsi. Sklepy te są częścią grupy Eurocash, więc tutaj promocje zwykle zbiegają się w czasie. Warto jeszcze wspomnieć i o tym, że poza klasycznymi sklepami ABS ma też sklepy mobilne zorganizowane w samochodach z chłodniami i mroźniami, co zdecydowanie zwiększa potencjał sieci poza miastem.

Gazetka najprostsza z możliwych

Gazetki ABC są jednymi z najprostszych na rynku. Gazetka aktualna obowiązuje przez dwa tygodnie, ale jej cechą charakterystyczną jest prosty układ bez szczególnie wymyślnych zdjęć produktowych czy wizualizacji i prezentacji. Zdjęcie produktu, promocja, cena – to wystarczy, żeby zwrócić uwagę, tym bardziej że promocje w ABC bywają dość spore. Sama gazetka to czasem cienka ulotka, a czasem dość gruba książeczka, zależnie od sezonu. W każdym przypadku ma oczywiście wersję online. Taka iulotka jest pomocna choćby dlatego, że większość papierowych gazetek jest dystrybuowana bardzo oszczędnie – rzadko trafiają one do skrzynek, częściej leżą w sklepie, gdzie oczywiście znajdą je ci, dla których oferta ABC i tak nie jest szczególną nowością.

Sklepy o krok od domu

Jednym z powodów, które sprawiają, że sklepy ABS cieszą się rosnącą popularnością, jest oczywiście to, że są dostępne: niedaleko od domu, często dwa kroki dalej. Poza tym jednak zdecydowana większość z nich może być i jest otwarte w niedziele. Wtedy żadna wyprzedaż nie przyciąga tak silniej, jak fakt, że po prostu można kupić coś, o czym się zapomniało w tygodniu. Gazetka promocyjna oczywiście obowiązuje również w niedziele, więc jeśli masz ulotkę, to możesz zrobić tańsze zakupy wtedy, kiedy wiele osób nie jest w stanie w ogóle znaleźć otwartego sklepu.

Promocje nie muszą być duże

ABC ma dość specyficzną politykę cenową. Nie są to na pewno najtańsze sklepy i wyprzedaż nie jest w nich zwykle imponująca. Za to każda gazetka promocyjna reklamuje dostęp do wielu znanych i lubianych produktów. Każdy, kto choć raz przejeżdżał w dni wolne przez mniejsze miasta, wie, że wyprzedaż nie na wiele się zdaje, jeśli sklep jest zamknięty. Promocje są ważne, ale jeszcze ważniejsze w ABS jest to, że sklep jest zawsze dobrze zaopatrzony we wszystkie podstawowe produkty. Dla wielu osób jednak ABC jest sklepem podstawowym i wcale nie chodzi tylko o osoby starsze mieszkające za miastem. Oferta jest wystarczająco bogata, żeby, robiąc zakupy tylko w ABC, ugotować coś smacznego, móc sprzątnąć w domu czy wybrać się na wieczornego grilla. Nawet jeśli będzie to kosztowało parę złotych więcej niż w innym sklepie, to zaoszczędzony czas i nerwy mają większą wartość.

Wybierz sklep