Auchan gazetki

Auchan

Auchan to jedna z największych sieci supermarketów w Polsce. W wielu miastach ma nawet kilka swoich punktów, a grono stałych klientów też się regularnie powiększa, co jest przede wszystkim zasługą bardzo rozbudowanej oferty. W większości sklepów można kupić wszystko, od chleba, mleka i cytryn, przez sprzęt wędkarski i szczoteczkę do zębów, na lodówce i maszynie do szycia kończąc.

Do Auchana tylko z gazetką

Sam fakt, że asortyment jest tak rozbudowany, wymaga niejakiej orientacji. Żeby nie trzeba było chodzić po sklepie i każdego produktu z osobna szukać, warto mieć pod ręką gazetkę promocyjną. To tym bardziej istotne, że w Auchan promocje zwykle obowiązują na większość produktów danego typu, na przykład wszystkie mydła danej marki albo wszystkie pasztety jednego producenta. A dlaczego to tak ważne? Choćby dlatego, że poza promocją mydło o zapachu bzu będzie kosztowało na przykład 20 groszy więcej od takiego samego, ale o zapachu bawełny, a pasztet z pomidorami będzie o 15 groszy tańszy od tego z pieczarkami. Takie pułapki czekają praktycznie na każdej półce – niby oznaczone, ale jeśli o tym nie wiesz, do na dużych zakupach możesz mimochodem wydać sporo więcej, niż planowałeś. Gazetka promocyjna świetnie przed tym chroni.

To ile tych gazetek jest?

Auchan wydaje gazetki tradycyjnie w tygodniowych odstępach i większość z nich obowiązuje od czwartku do środy w kolejnym tygodniu. Jeśli odbierasz gazetki promocyjne do skrzynki na listy, zwykle dostarczony zostanie całych ich zestaw – 3 albo 4 sztuki. Gazetka promocyjna podstawowa, jakaś z akcji tematycznej, oferty specjalne i dodatkowa gazeta z produktami w dodatkowo obniżonych cenach. Niekiedy jednak w tym samym czasie aktywnych jest 6 lub więcej gazetek. Warto do nich zaglądać, nawet jeśli z początku nie wydają się szczególnie interesujące, ponieważ układ produktów w gazetce reklamowej wcale nie jest intuicyjny. W każdej znajdzie się przynajmniej kilka nietypowych produktów, które w danej gazetce niespecjalnie pasują. To oczywiście celowy zabieg, ale dla Ciebie powinno być istotne tylko tyle, że warto poświęcić te pół minuty na przejrzenie, czy może w najbliższym czasie nie udałoby się zrobić taniej potrzebnych zakupów.

Odnaleźć się w sklepie

Auchan jest – w opinii wielu klientów – najbardziej przejrzyście ustawionym sklepem. Przemeblowania tutaj to rzadkość, poza strefą wyznaczoną dla artykułów promocyjnych: czy to ważonych, czy rowerów na wiosnę, ozdób świątecznych w grudniu itp. Stałe regały raczej nie zaskakują, a to sprzyja robieniu zakupów bez nerwów i w spokojnej atmosferze. Niby to już coś, ale jeszcze lepiej by było, gdyby te zakupy były tańsze. A to już wiesz, co zrobić, żeby tak było.

Wybierz sklep